Як зареєструвати ТМ самостійно?

Якщо Ви бажаєте зареєструвати домен имя.ua. Вам потрібна торгова марка. Як і в будь-якій справі, є два варіанти реєстрації ТМ: самостійно або за допомогою інших (патентних повірених).

Процедура ні чим не складніша, а багато в чому навіть легша, ніж реєстрація СПД і тим більше юр. особи. Адже нікуди ходити та стояти в чергах не доведеться.

Зареєструвати ТМ за допомогою патентного повіреного досить просто. Вам достатньо знайти відповідного у своєму місті, принести копію паспорта, та, власне, логотип для реєстрації торгової марки. Заплатити мито (1000+) та за послуги патентному повіреному (залежить від міста в середньому від 1500-2000 грн). Якщо Вам необхідно зареєструвати лише 1 ТМ, а також якщо вам не хочеться розбиратися і немає часу на вирішення можливих питань/виправлення помилок – скористайтеся цим шляхом.

Якщо Вам необхідно зареєструвати не одну ТМ, а також цікаво розібратися, заощадити кошти та отримати знання – спробуйте зареєструвати її самостійно. Нижче ми опишемо як. І як завжди, є вибір із кількох варіантів.

  1. Поштовий варіант (заповнити форму, сплатити та надіслати поштою);
  2. Електронний варіант (заповнити форму в кабінеті на сайті. Підписати цифровим підписом і все. Навіть на пошту ходити не доведеться :)

Загальна інформація.

Власне ТМ це певне позначення/логотип. Вона може бути текстовою або графічною або комбінованою (текст + зображення).

Для чого може знадобитися торгова марка:

  • для захисту вашої продукції/бізнесу;
  • для реєстрації однойменного домену другого рівня в зоні .ua;
  • для боротьби з несумлінними конкурентами.

Перед тим, як реєструвати торгову марку, вам необхідно провести попередній пошук на схожість серед зареєстрованих варіантів торгових марок. Адже якщо виявиться, що схожа ТМ вже зареєстрована Вам відмовить у реєстрації. Гроші тому не повернуть.

Перевірити можна тут . Вибрати "Відомості про видачу свідоцтв на товари та послуги". Далі у графі ключові слова вводите варіанти ваших ТМ. Краще із символом *ім'я_ТМ*. Тут детальніше розписані службові символи для пошуку.

Але це не панацея, пошук працює тільки за торговими марками, які ВЖЕ зареєстровані і не враховує ті, які "висять" у процесі реєстрації. Тому бути впевненим на всі 100% неможливо.

Крім цього, навіть якщо такий знак не зареєстрований, але існують схожі знаки вам можуть відмовити в реєстрації. Приклад відмови (tost відмовили, тому що була раніше зареєстрована ТМ toast). Тут є певний ризик.

Окрім цього, Вам необхідно визначитися з класом, в якому Ви хочете зареєструвати свою ТМ. Їх лише 45. Ви можете вибрати один клас (він включений у вартість). За кожен наступний Вам доведеться доплатити ще 1000 грн. Але ми не радили б реєструвати відразу в кількох класах однією заявкою. Краще ділити різні, т.к. ймовірність потрапити на зареєстровану або схожу ТМ у різних класах вища, ніж в одному.

Важливо. Заздалегідь подумайте, чи потрібно вам доменне ім'я ваша_тм.ua.

Домове ім'я другого рівня у зоні .ua реєструються лише власникам торгових марок. Це престижно і навіть позитивно впливає на SEO фактори під час ранжування вашого сайту пошуковою системою.

Але потрібно знати, що ваш знак повинен містити лише текст, який буде в доменному імені. Нічого зайвого. Наприклад, якби ми подали на реєстрацію наш логотип повністю (зліва вгорі) з маленьким підписом найкращий хостинг - ми змогли б зареєструвати тільки домен такого вигляду: besthostingluchshiyhosting.ua. Тому під час реєстрації ТМ цей напис ми прибрали.

Дуже важливо при реєстрації ТМ українською або російською враховувати офіційну транслітерацію знак. приклад. Якщо у вас зареєстрований знак "яблуко" - ви зможете зареєструвати такі варіанти доменів: "yabluco, jabluco, jabluko, yabluko"

Зі знаком визначилися? Перевірили схожість з іншими ТМ? Транслітерацію? Приступаємо до реєстрації!

Отже, варіант №1. Поштовий

Займається реєстраціями ТМів Український інститут інтелектуальної власності. Офіційний сайт .

Завантажуємо< /a> зразок заяви. Заповнюємо.

Що може викликати запитання? Пункт "Опис знака". Описувати, наприклад: Напис кирилець "ТЕСТ" або напис латиницею "TEST". Якщо знак графічний пишемо: комбінований графічний знак який складається з напису кирилець "лалала" та графічного зображення у вигляді серпа та молота який розміщений зліва від тексту. Графічний знак описати трохи складніше. Тут необхідно проявити фантазію. Але описувати необхідно лаконічно та чітко. І [511] Перелік товарів та (або), які класифіковані згідно з Міжнародною класифікацією товарів і послуг.

Тут беремо потрібний клас і копіюємо всі відомості всіх підкласів або лише деяких (якщо інші не потрібні) до цієї графи. Але найкраще (додаткова оплата за це не береться). Інші пункти є очевидними.

Заявку заповнили? Надсилаєте Укрпоштою за наступною адресою:
Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент)
Адреса: вул. Глазунова, 1, Київ-42, 01601

Актуальні контакти вказані тут. Там же вказані і телефони для консультацій (додзвонитися реально, але ще квест).

Через нетривалий час Вам поштою прийде підтвердження про отримання Вашої заявки (див. приклад) та про необхідність сплатити кошти за її реєстрацію (якщо в 1 класі та на одного заявника – 1000 грн).

Оплачуєте на зазначені реквізити, у призначенні пишіть "збір за подання заявки № (номер вказаний буде в листі, починається на m) код 40100"

Код та суму оплати можна подивитися тут ctrl-f "40100". Для одного заявника та при реєстрації під одним класом суму оплати 1000 грн. Там же вказані інші розцінки.

Після оплати чекаєте 8-18 місяців і вуаля :) Прийде "висновок про відповідність позначення..." або "про можливу відмову". Приклади тут :(.

У першому випадку Вам необхідно сплатити 150 грн за "публікацію відомостей" та 85 грн держмита. 150 грн сплачуємо на той же рахунок, куди платили за реєстрацію ТМ. А держмито оплачуємо за реквізитами вказаними тут! >.

Квитанції необхідно надіслати назад. Все, після цього чекаємо приблизно місяць-два і отримуємо довгоочікуване свідчення. Після цього можна реєструвати домен.ua;)

Варіант №2. Електронний

Необхідно зареєструватися тут Після реєстрації заповнити форму на реєстрацію ТМ в електронному вигляді (аналогічно паперовому) та підписати (зашифрувати файл з лого) ключем (який необхідно отримати тут).

Візуально різниці між першим варіантом немає. Просто заявка на реєстрацію ТМ оформляється на сайті у персональному кабінеті. Ну і саме лого/файл шифрується отриманим ключем спеціальною програмою.

Важливий нюанс! Як усім відомо домени другого рівня .ua реєструють лише власникам однойменних торгових марок. Наприклад, для того, щоб зареєструвати домен slivki.ua, треба бути власником торгової марки "slivki" або "вершки". Часто трапляються випадки, коли зареєструвати однойменну торгову марку вам не вдасться (зайнята, або є загальновживаною).

Що ж робити? У цьому випадку нам допоможе правило 3.3 регламенту реєстрації доменів .ua. Ми можемо зареєструвати торгову марку не SLIVKI, а SLIVKI.UA. Шансів її реєстрації буде значно більше. Адже це не загальновживане слово.

Але є момент. За реєстрацію торгових марок, де використовуються символи держави (.UA вважає символом) Вас можуть попросити доплатити 7000 грн.

Все досить просто, але дорого :)

Детальніше: besthosting.ua/domainua.php

Ну от і все. Ми спробували коротко описати процес реєстрації торгового знаку. Усі основні моменти тут вказані.

Після реєстрації торгової марки не забудьте зареєструвати домен ua

Онлайн чат :) x

Будь-ласка, виберіть відділ, до якого Ви б хотіли підключитись